Levi’s ve Google’dan Akıllı Ceket

Levi’s ve Google’dan Akıllı Ceket tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Ürün tanıtım hakkında gün geçtikçe farklı proje ve hizmetler karşımıza çıkmakta. Levi’s ile iş birliğine imza atmış olan Google, satışa sunulacak ceketin fiyatını belirledi. Google giyilebilir teknolojisi Project Jacquard hakkındaki ilk açıklamayı yapıldı. Google daha sonra da giyilebilir teknoloji için Levi’s ile iş birliğine imza attığını duyurarak geliştirilen projenin akıllı ceket olduğunu açıkladı.

Levi’s ve Google’dan Akıllı Ceket

Bu yıl satışa sunulacak olan ceketin şimdi de satış dönemi ve fiyatı ortaya belirlendi. Bu yılın sonbahar aylarında satışa sunulacağı belirtilen ceket Commuter adını taşıyor. Levi’s ve Google’dan Akıllı Ceket ortaklığında geliştirilen cekette iletken özelliklere sahip kumaş kullanıldı.

Bu iletken kumaş sayesinde ceket ekrana dönüştürülüp, kullanıcılar  dokunmatik alan üzerinden sağa veya sola kaydırma yaparak çağrıları ve gelen mesajları cevaplayabiliyor. Ayrıca müzikleri de kontrol ediyor. Levi’s ve Google’dan Akıllı Ceket telefonlarla iletişimini ise kol kısmında yer alan Bluetooth sayesinde gerçekleştirebiliyor. Basıncı, dokunmayı ve elin konumunu algılayabilen bu kumaş Bluetooth cihazının çıkartılmasıyla yıkanabiliyor. Bisiklet ve motosiklet sürücüleri tarafından rahatlıkla kullanılabilecek olan Levi’s ve Google’dan Akıllı Ceket 350 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacağı açıklandı. Bu ceket fiyat bakımından piyasadaki ceketlerden daha pahalı olsa da Comuuter’ın özellikle teknoloji tutkunları tarafından tercih edileceğine kesin gözle bakılıyor.