Google Vizyondaki Filmler İçin Yeni Özelliğini Tanıttı

Gün geçtikçe yeni nesil Web teknoloji felsefesine uygun olarak Google sürekli yeniliklere devam ediyor. Google’ın kullanıcıları değişik farklı sitelere yönlendirmeden problemi çözmek gibi oldukça güzel bir projesi var. İlk olarak farklı Featured Snippets modelleriyle bunu geliştiren Google, sonrasındaysa şarkı sözleri gibi tek atımlık özellikler getirmişti.

Google Vizyondaki Filmler İçin Yeni Özelliğini Tanıttı

Dünyaca ünlü arama motoru Google film sektörünü boş geçirmemek için yerleşik bir güce sahip. Bir sinema filminin ismini arama yaptığınızda benzer film puanları ve farklı detayları sıralıyordu. Yeni geliştirilen özelliklerle beraber Google arama çubuğundan “Showtimes” araması yapıldığında vizyondaki tüm filmler ve detaylarına kolay bir şekilde ulaşabileceğiz.

Google artık Showtimes aramaları neticesinde eskiden de olduğu gibi film puanı ve kritikleri gibi detayların yanı sıra size yakın olan sinemalarda gösterim saatleri ve dil seçeneklerini listeleyecek. Sinemanın bazı özellikleri de sıralanacak özellikle, 3D veya IMAX’de gösterimde olduğunu da sinema severler direk olarak Google üzerinden bilgi sahibi olabilecek.

Google’ın sinema vizyon listesinde bulunan filmlerin gişe biletleri ise Movie Tickets, Fandango ve Atom Tickets gibi büyük servisler veya sinema salonunun kendi satış entegresi üzerinden de direk olarak satın alınabilecek.

Google Showtimes şu an beta uygulama olarak Amerika ve Hindistan bölgesini ziyaret edecek ve sadece Android uygulaması üzerinden çalışabilecek. Beta sürecin sona erdiği tarihten itibaren iOS ve web tarayıcısı üzerinden Türkiye’de de kullanıma açılması beklenmekte.